ENDOKRİNOLOJİDE FARK YARATACAK AKADEMİSYENLER PROGRAMI TAMAMLANDI

Derneğimizin ilk kez düzenlediği “Endokrinolojide Fark Yaratacak Akademisyenler’’ adlı toplantımız ile akademisyen olmayı isteyen ve bu yolda çalışmalarını  sürdüren genç arkadaşlarımızı hedeflemiştik. 

Toplantısında, hayal kurmanın inovatif  etkisi; sunum teknikleri/ fark yaratan sunum hazırlama yöntemleri; medya – hekim ilişkisinde, toplumu doğru bilgilendirme yolları; bedenimizle ilişkimiz, stresle baş etme  yöntemleri yoga  ve otohipnoz ile ilgili sunumlar yapıldı. Bu başlıklar altında ele alınan konular ve  kuşaklar teorisi adı altında sunulanlar, hekimlerin, kendi-kendileri, aileleri, meslektaşları ve hastaları ile ilişkilerine  katkı sağlayabilecek nitelikteydi.  

Akademisyen olmak, yaptığımız araştırmaları yayın haline getirebilmek  ile mümkün olmaktadır. Toplantıda, bilimsel makale yazma, eleştirel makale okuma ve istatistik konularına uzunca yer verildi.

‘Endokrinolojide Fark Yaratacak Akademisyenler’in fark yaratan bir etkinliği de sosyal sorumluluk projesi idi. Bir spor kulübüne üye 12-14 yaş basketbolcularla, endokrinologların oluşturduğu karma gruplar arası turnuvada herkes eğlendi; fazladan basketbolcu gençlerin spor araç-gereçleri için maddi destek sağlandı.


2017-12-28 13:43:11